Dieta jogurtowa

dieta-jogurtowaW trakcie tej diety należy spożywać duże ilości białek, wapnia i witamin. Jeśli chodzi o jogurty, to powinny być one tylko takie, które pomagają w odpowiednim wypracowaniu przemiany materii. Posiłki podczas takiej diety są bardzo przyjemne i na pewno każdemu taka dieta przypadnie do gustu. Powinna ona trwać nie dłużej niż cztery dni. Każde śniadanie powinno rozpoczynać się od zjedzenia jogurtu owocowego. Należy do niego dodać musli lub innego rodzaju otręby, aby miał on odpowiednie wartości sycące i odżywcze.

Warto również zjeść kilka owoców, aby odpowiednio poprawić sobie smak. Jeśli chodzi o obiad, to przede wszystkim musi być on syty i duży, aby można było mieć siłę na resztę dnia. Dlatego też wszelkiego rodzaju ryby i mięsa są jak najbardziej dozwolone. Oczywiście mięso warto wzbogacać dużą dawką sałaty. Jeśli chodzi o sałatę, to powinna być ona lekkostrawna i powinny przeważać w niej warzywa i owoce. Mile widziane są różnego rodzaju sałatki owocowe i warzywne. Można zamiast sałatki zjeść sobie również jajko na twardo.

Można również nieco zaszaleć i zjeść na kolację smażonego dorsza, jeśli obiad był bardziej lekkostrawny. W każdym razie każdego dnia powinno się dostarczyć do organizmu wszystkich wartości odżywczych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>