Dieta w chorobie nowotworowej

Nowotwory-600x400Podczas jakiejkolwiek choroby, a już w ogóle podczas nowotworu apetyt do jedzenia znacznie spada. Dlatego też należy ustalić taka dietę, która będzie bogata we wszystkie potrzebne składniki odżywcze. Przede wszystkim taka dieta powinna być wysokoenergetyczna i wysokobiałkowa. Najlepiej jest spożywać duże ilości chudego mięsa z indyka oraz drobiu. Jogurty, mleko i twarożki również są jak najbardziej wskazane. Musi to być również dieta lekkostrawna. Dzięki temu chory nie będzie miał żadnych dodatkowych problemów gastrycznych.

Zaleca się wiec przygotowywanie potraw na parze lub duszonych. Na pewno chorej osobie nie powinno się podawać roślin strączkowych oraz kapusty. Oczywiście ważne jest również, aby dostarczać do diety warzywa i owoce, które będą dostarczały do organizmu odpowiednie wartości odżywcze. Na pewno więc taka dieta dla osób chorych na nowotwór będzie bezcenna. Zostaną choremu dostarczone odpowiednie wartości odżywcze, przez co nie będzie on tracił tak drastycznie na wadze i będzie miał siłę do tego, aby zmierzyć się z chorobą.

Na pewno stanowić to będzie odpowiednio dobrą sytuację. Warto więc taką dietę polecać osobą chorym na nowotwór. Będą mieli przynajmniej jakąkolwiek przyjemność z jedzenia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>