Jak polubić gotowanie?

pobrane-14Niektóre kobiety czują się bardzo dobrze w kuchni, a wymyślenie i przygotowanie posiłków zajmuje im nie tylko niewiele czasu, ale sprawia dodatkowo przyjemność. Inne kobiety szerokim łukiem i zdecydowanym krokiem omijają kuchnię, starając się odwlec konieczne. Przyrządzanie posiłków to dla nich męka, a wyszukiwanie nowych i ciekawych potraw wiąże się z godzinnym wertowaniem książki kucharskiej lub surfowaniem w Internecie. Gotowanie niewątpliwie jest sztuką i wbrew pozorom, można tę sztukę polubić. Jak tego dokonać?

Przede wszystkim nie należy rzucać się od razu na głębokie wody, bo nic tak skutecznie nie odstrasza, jak niepowodzenia. Jeśli zatem należysz do grona kobiet, które nie czują się zbyt pewnie w otoczeniu kuchennych przyborów i urządzeń, zacznij od prostych, acz niekoniecznie powszechnych dań. Trzeba liczyć się z porażką, jeśli dotąd działania w kuchni ograniczały się do jedzenia czy zaparzania kawy, to pierwsza próba może zakończyć się niepowodzeniem. Pod żadnym pozorem nie należy się tym zrażać. I wreszcie najważniejsze- uznanie. Nic tak nie mobilizuje jak pochwała i miłe słowa, zwłaszcza wypowiedziane przez kogoś bliskiego. Dlatego gotuj dla swojego partnera, dla rodziny, dla przyjaciółki.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>