Jak urozmaicić posiłki?

kwaśniewskiegoJedzenie jest niezbędne do życia i nie trzeba chyba specjalnie nikogo o tym przekonywać. Każdego dnia musimy jeść, by móc funkcjonować. Gotowanie, z jednej strony może być sztuką, o czym najlepiej świadczą różne wyszukane potrawy. Z drugiej jednak strony gotowanie jest codziennym obowiązkiem, wręcz rutyną. O ile gotowanie ogranicza się wyłącznie do zaspokojenia własnych potrzeb, to zazwyczaj nie ma problemu. Pojawia się, kiedy trzeba gotować dla kilku osób, z których każda posiada inne gusta smakowe. Każda pani domu doskonale wie o tym, jak ważne jest urozmaicanie posiłków i wzbogacanie je o różne dodatki tak, by dostarczyć absolutnie wszystkich niezbędnych składników.

Niestety ludzie jedzą najczęściej w pośpiechu i nie zwracają uwagi na to, co mają na talerzach. Dlatego każda gotująca pani domu stoi przed trudnym zadaniem, by z jednej strony zaspokoić głód domowników, z drugiej zaś zadbać o zdrowe jedzenie. Problem ten dotyczy zwłaszcza dzieci, które raczej nie przepadają za warzywami czy owocami. Aby je do tego nakłonić trzeba czasem nieźle się nakombinować. Warto jednak pamiętać o jednej prostej zasadzie- posiłki muszą być atrakcyjne. Czasem wystarczy nietypowe ułożenie na talerzu, czasem dekoracja z warzyw. Jeśli posiłek zaciekawi i zaabsorbuje dziecko, na pewno z chęcią zje nawet to, czego nie jadał normalnie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>