Orientalna wartość produktów spożywczych

pobrane (5)Żeby zapoznać się z orientalną grupą produktów spożywczych, należy poznać się z poszczególną kolejnością. Do pierwszej grupy zaliczane są produkty zbożowe, a do drugiej mleko i jego przetwory. Z kolei grupa trzecia to jaja, a ta kolejna to mięsa, wędliny, dróg, oraz ryby. Gruba piąta to masło i śmietana, a do kolejnej zaliczamy inne tłuszcze, w tym oleje i słoninę. Po półmetku stoją warzywa i owoce bogate w witaminę C, a tuż za nią warzywa i owoce obfitujące w karoten. Na pozycji dziesiątej są inne warzywa i owoce, a po nich warzywa strączkowe ? suche. No i wreszcie na samym końcu są cukry, czyli słodycze. Zapoznając się ze znajomością grupy, teraz możemy przyjrzeć się wartości odżywczej.

Tak więc grupa pierwsza, bardzo bogata jest w węglowodany i witaminę Pp, również występuje w niej witamina B jeden, no i dostarcza naszemu organizmowi sporą dawkę energii. Jeśli chodzi o grup drugą, to tutaj jest spore występowanie białka i witaminy B dwa, zaś grupa trzecia to popis dla białka  i wapnia. Mięsa dostarczają nam spora dawkę białka oraz żelaza. Piąta grupa i szósta grupa dostarczy nam energii oraz tłuszczy. Ziemniaki nie maja za bardzo czym się pochwalić, występuje w nich mała ilość energii, białka, oraz węglowodanów. Zaś jeśli chodzi o słodycze, to oprócz dostarczenia nam energii, zawierają dużo tłuszczy oraz żelaza.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>