Otyłość wśród dzieci

images (74)Otyłość staje się praktycznie plagą wieku dwudziestego pierwszego. Wysoka nadwaga oraz otyłość są coraz powszechniejszym zjawiskiem wsód dzisiejszych społeczeństw. Jednak statystyki są o tyle niepokojące, że nadwagę coraz cześceij stwierdza się nie tyle u doroosłcyh, ile u dzieci. Jest to zjawisko bardzo niepokojące, gdyż organizm dziecka przyzwyczajony do określonej porcji energii oraz niewielkiej ilości ruchu, nie potrafi jako organizm dorosły skutecznie walczyć ze zgubnymi nawykami.

Dzieci dziś sa wprawdzie bardzo często zabierane na basen, gdzie biorą udział w zorganizowanych zajęciach, czy są uczestnikami zajęć tanecznych lub innych, jednak bardzo często nie są to pasje dziecięce, ale spełnianie marzeń rodziców. Nawet jeśli dziecko chętnie i z własnej woli uczestniczy w róznego rodzaju zajęciach ruchowych, trudno oczekiwać spektakularnych efektów, jeśli poza godziną pływania czy innej aktywności nie ma możliwości spalenia nadmiaru kalorii, pochłanianych za pośrednictwem chipsów, batoników czy innego rodzaju niezdrowych rzeczy. Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia, co trzecie dziecko jest zagrożone otyłością. Z badań przeprowadzonych w Polsce wynika, że z problemem otyłości i nadwagi boryka się od pięćdzieiseciu do sześćdzieiseciu procent dorosłego społeczeństwa, a to oznacza najczęściej przekazywania młodym pokoleniem, nawyków i wzorów nieprawidłowego żywienia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>