Posiłki dla dzieci i młodzież w wieku szkolnym

images (80)Ta grupa dzieci oraz młodzieży wykazuje najczęściej duża aktywność fizyczną. Wprawdzie tempo ich wzrostu w pierwszych klasach szkoły podstawowej jest nieco niższe niż w wieku przedszkolnym, to jednak w starszych klasach wchodzą one w okres pokwitania, w którym ich zapotrzebowanie ani energię oraz pełnowartościowe białko, witaminy i składniki mineralne gwałtownie wzrasta. Objawia się to poprzez wzrost apetytu. Ważne jest, aby ten apetyt zaspokoić przez regularne spożywanie przez regularne spożywanie dobrze zbilansowanych posiłków.

Wiek szkolny jest tez doskonałym okresem na kształtowanie prawidłowych nawyków żywnościowych. Zarówno w szkole, jak i w domu rodzinnym dzieci powinny nauczyć się, na czym polega racjonalne żywienie orali, że potrzeby energetyczne nie powinny być zaspokajane przez podjadanie słodyczy i ciasteczek. W żywieniu dzieci w wieku szkolnym bardzo duża role odgrywa także regularność spożywanych posiłków. Wyniki badań wykazują, że dzieci, które nie spożywają regularnie posiłków, a szczególnie pierwszego śniadania w domu oraz drugiego śniadania w szkole lub obiadu w szkole, maja gorsze wyniki w nauce, osiągają niższe oceny w sprawdzianach sprawności fizycznej oraz same oceniają swój stan zdrowia, jako nie w pełni zadowalający. Często ani ostatnich lekcjach wykazują rozdrażnienie i agresję.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>