Potrawy dietetyczne

images (9)Potrawy dietetyczne są bogate w różnego rodzaju warzywa i owoce, dużo witamin, które są niezbędne dla naszego organizmu. Aby stosować odpowiednią dla naszego metabolizmu dietę, powinniśmy wcześniej skonsultować się w tej sprawie z dietetykiem, który pomoże nam sporządzić listę produktów, które będziemy mogli jeść w odpowiednio ustalonych proporcjach i porach dnia. Potrawy typowo dietetyczne: klopsiki warzywne, sałatki owocowe, jogurty, chleb razowy (albo wykluczenie jego), dużo zbóż, cielęcina, nabiał, tłuszcze roślinne (raczej tłuszcze zwierzęce są niewskazane), ryż (zamiast makaronów i ziemniaków).

Ważną rzeczą jest również, nie łączenie ze sobą pokarmów, mówi się, że mięso powinno być jedzone oddzielnie z ziemniakami, i nie należy popijać pokarmów tuż po ich spożyciu lub w trakcie jedzenia. Powinniśmy natomiast uzupełnić płyny przynajmniej godzinę od posiłku. Jeżeli chodzi o stosowanie diet, są różne opinie tego, jak ona powinna wyglądać, jedni mówią ze najlepiej stosować metodę ?kapuścianą?, inni, że na nabiale i jajkach, a jeszcze inni, że po prostu mniej jeść, i ostatni posiłek o 18 00, lub trzy godziny przed snem. Smaczną potrawą, można powiedzieć nawet, że deserem ?całodniowym? jest tzw. dieta bananowa, (w której w skład wchodzą: banany, płatki owsiane, jabłka, sok owocowy bez cukru, i miód).

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>