Potrawy z grilla

mari-135512_LWraz ze zbliżającą się wiosną i latem, głównie okresem wakacyjnym decydujemy się często na obiady czy kolacje z grilla. Potrawy z grilla są również dobrym rozwiązaniem na spotkania towarzyskie na działce. Grillujemy kiełbaskę, kaszankę, karkówkę, kurczaka, białą kiełbaskę, czy warzywa, robimy tosty. Odpowiednio przyrządzone i doprawione mięso kładziemy na ruszt lub na tackę. Mamy wielu wielbicieli przygotowujących tego typu jedzenie, którzy wolą je z pewnością od tradycyjnego. Nic dziwnego, jest to smaczna strawa, a zabawa przy rozpalaniu grilla, przewracaniu przekąsek na druga stronę i asekurowaniu jego jest mile spędzonym czasem na ogródku. Dostępnych mamy setki rad i przepisów grillowych.

Każdy przepis wnosi coś nowego i zmienia smak tradycyjnie przygotowanym potrawom. Ostatnio modnym smakołykiem grillowym są banany z czekoladą z grilla. Jeżeli jeszcze nie skorzystaliśmy z takiej możliwości, to przy następnym posiedzeniu możemy z tego skorzystać i urozmaicić nieco nasze jedzenie. Poza tym dodanie ziół, liści, kadzidełek do węgla grillowego, nada naszym potrawom wyrazistego smaku, zapachu i zmieni mięso w coś nadzwyczajnego. Jeżeli chcemy, aby mięso było dobrze przyrządzone, kruche możemy raz na jakiś czas nacierać go przyrządzoną wcześniej marynatą lub olejem. Pamiętajmy, żeby położyć nasze smakołyki na dobrze rozpalonego grilla.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>