Potrawy z kurczaka

pobrane-12Potrawy z kurczaka, w ogóle drobiu są częściej spożywane od innych mięs, dla wielu osób są nie tylko smaczniejsze, ale również miękkie, delikatniejsze a nawet podobno zdrowsze, ponieważ nie zawiera w sobie tyle tłuszczu, co np. wołowina. Drób zalecany jest przez diabetyków osobom które mają podwyższony cholesterol, proponując ich przyrządzanie w potrawkach np. z marchewki (duszone, lub gotowane). Jednak potrawy z kurczaka to nie tylko gotowane mięso, jest wiele potraw gdzie kurczak jest pieczony bądź smażony, dodawany do sałatek.

Przepisy na dania z kurczaka mamy w wielu książkach kucharskich, tych tradycyjnych, regionalnych, z innych krajów. Do najpopularniejszych potraw będą należały: roladki z kurczaka z serem pomidorami, pieczony kurczak w brzoskwiniach i ananasie, kotlet de volaille, sałatka z grillowanego kurczaka i szparagów, udka miodowo-musztardowe, roladki kurczaka w szynce parmeńskiej, pasztet drobiowy z suszonymi grzybami, kurczak w miodzie, czy zupa brokułowi z kurczakiem. Są to potrawy pożywne, smaczne, dzięki którym możemy urozmaicić swój stół obiadowy. Możemy również kurczaka grillować, wcześniej nacierając go przyrządzoną marynatą. Sposobów jest wiele, te wymienione powyżej, są tylko niewielką częścią tego co możemy za pomocą kurczaka przygotować. Warto więc nieco się na tym znać.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>