Potrawy z ziemniaków

images (88)Jak każde warzywo, mięso, owoc, przyprawy, nabiał, i inne składniki maja swoje różnorodne zastosowanie w naszej kuchni, tak samo i ziemniaki, są przyrządzane na wiele sposobów. Możemy je tradycyjnie ugotować do obiadu, ale również są podstawowym składnikiem dla placków ziemniaczanych, zapiekanek ziemniaczanych, możemy je usmażyć (np. jako frytki), dodać do sałatek warzywnych. Sposobów jest naprawdę bardzo dużo, najpopularniejszymi potrawami ziemniaczanymi będą: kulki ziemniaczane, ziemniaki faszerowane serem i grzybami, ziemniaki z grilla, pyzy, sznycelki ziemniaczane, naleśniki z ziemniakami, ziemniaki zapiekane z serem, kluski śląskie, ziemniaki nadziewane mięsem, placki serowo-ziemniaczane, piure, zapiekanka ziemniaczana z soczewicą, pierogi z ziemniakami, kotlety ziemniaczane, kiszka ziemniaczana, ziemniaki smażone np. z warzywami, zapiekane ziemniaki.

Możemy tak wymieniać potrawy bez końca, jest tak wiele zastosowań ziemniaków, i tyle możliwości ich przyrządzenia, że mamy w czym wybierać. Ziemniaki są jednym z podstawowych składników polskiego jedzenia, więc w domu na pewno ich nie brakuje. Co najwyżej możemy potrzebować nowego pomysłu, który znajdziemy w niejednym portalu internetowym, w niejednej książce kucharskiej, czy gazetowych przepisach. Aby urozmaicić swój codzienny obiad poznajmy nowe techniki ich przyrządzania.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>