Smaki i zapachy kuchni świata

Thai_market_food_01Smaki i zapachy kuchni świata to podróż kulinarna po różnych zakątkach świata, gdzie jadane są przeróżne tradycyjne dla danego kraju potrawy. W Polsce powstało mnóstwo restauracji, gdzie szefami kuchni regionalnej są osoby zza granicy, przygotowujące dla nas dania, które są dla nich powszednie, a nam urozmaicają codzienne menu żywnościowe. Na pewno nie raz skorzystaliśmy z kuchni indyjskiej, tureckiej (np. kebabu), chińskiej, japońskiej, niemieckiej, rosyjskiej, wietnamskiej, włoskiej, czy francuskiej. Jeżeli nie spotkaliśmy się osobiście z tymi kuchniami, bądź nie odwiedziliśmy takich lokali gastronomicznych, mamy również okazję przyrządzenia tych potraw również w domu, sięgając do przepisów na tradycyjne dania ze świata poprze portale internetowe lub przeróżne książki kucharskie lub wydania specjalnie gazet, gdzie owe przepisy są zamieszczone.

Na pewno gotowaliśmy posiłki w naszych domach również nie będąc świadomymi, że potrawa pochodzi właśnie z tego kraju, do tych potraw coraz powszechniejszych w Polsce zalicza się m.in.: pizza, risotto, kebab, tortilla, lazania. Są to potrawy regionalne, które miały swój początek właśnie za granicą. Dzisiaj możemy sami przyrządzić sobie taki rarytas, kupują w sklepach i marketach niezbędne składniki do ich przyrządzenia. Zapewniam, że któraś z tych potraw na pewno trafi w Państwa gusta kulinarne.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>