Sztuka gotowania kontra współczesność

LPIC7559Współczesny świat stawia w dużej mierze na wygodę, o czym świadczą chociażby pojawiające się wynalazki. Wynalazki te pozornie pozwalają zaoszczędzić mnóstwo czasu, jednak zupełnie absurdalnie, ludziom we współczesnym świecie czasu ciągle brakuje. Dlatego szukają rozwiązań, które pozwolą im wykonać wszystkie obowiązki szybko i jak najmniejszym kosztem. W pewien sposób odbija się to również na sztuce gotowania. Kiedyś rola kobiet polegała na wychowywaniu dzieci, pielęgnowaniu domu i oczywiście gotowaniu.

Współcześnie kobiety stawiają na karierę i samorealizację, łącząc obowiązek bycia rodzicem z karierą zawodową. Krótko mówiąc- kobiety współczesnego świata nie mogą pozwolić sobie na ?marnowanie? czasu na gotowanie i przyrządzanie ciekawych posiłków. Technologia ułatwia im zadanie- na sklepowych półkach aż roi się od licznych konserw i szybkich posiłków, których przygotowanie zajmuje czasem nie więcej niż 10 minut (odgrzanie w kuchence mikrofalowej). Można by stwierdzić, że sztuka gotowania zanika w obliczu nowoczesności. I poniekąd rzeczywiście tak jest. Z drugiej jednak strony kulinaria nigdy nie zaniknie, bowiem jedzenie jest dla ludzi przyjemnością. Choć tradycyjne gotowanie znika z domów, to nigdy nie zniknie z knajp czy restauracji.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>