Dieta śródziemnomorska

??????????????????????????????????????????Jest to dieta, w której przede wszystkim dochodzi do ograniczenia ilości spożywanych potraw mięsnych oraz potraw pochodzenia zwierzęcego. Należy natomiast spożywać duża ilość różnego rodzaju ryb. Możliwe będzie dzięki temu zapobiegnięcie zapadnięcia w chorobę niedokrwistości. Oczywiście jak przystało na dietę śródziemnomorską nie może tutaj zabraknąć owoców morza oraz pieczywa pełnoziarnistego. Możliwe jest również spożywanie jogurtów. Należy z potraw wyłączyć masło i inne tłuszcze.

Należy zastąpić to oliwą z oliwek, która jest dużo zdrowsza i dodaje więcej smaku potrawom. Spożywanie czerwonego wina dla smaku jest bardzo wskazane. Uwalniane są podczas tego odpowiednie procesy żołądkowe, co jest bardzo dobrą sprawą. Natomiast warto ograniczyć spożywanie pozostałych napojów alkoholowych. Wyjdzie to każdemu na pewno na zdrowie. Przede wszystkim warto jednak spożywać takie produkty jak suszone owoce, ryż, orzechy czy też makaron.

Należy pozbyć się z nawyków żywieniowych białego pieczywa, wszelkich słodyczy oraz czerwonego i tłustego mięsa. Wszystkie potrawy jakie podczas trwania diety będą przygotowywane, nie powinny być smażone. Przestrzegając przez pewien czas tej diety można znacznie poprawić kondycje swojego ciała, a także swoje zdrowie.

Dieta jogurtowa

dieta-jogurtowaW trakcie tej diety należy spożywać duże ilości białek, wapnia i witamin. Jeśli chodzi o jogurty, to powinny być one tylko takie, które pomagają w odpowiednim wypracowaniu przemiany materii. Posiłki podczas takiej diety są bardzo przyjemne i na pewno każdemu taka dieta przypadnie do gustu. Powinna ona trwać nie dłużej niż cztery dni. Każde śniadanie powinno rozpoczynać się od zjedzenia jogurtu owocowego. Należy do niego dodać musli lub innego rodzaju otręby, aby miał on odpowiednie wartości sycące i odżywcze.

Warto również zjeść kilka owoców, aby odpowiednio poprawić sobie smak. Jeśli chodzi o obiad, to przede wszystkim musi być on syty i duży, aby można było mieć siłę na resztę dnia. Dlatego też wszelkiego rodzaju ryby i mięsa są jak najbardziej dozwolone. Oczywiście mięso warto wzbogacać dużą dawką sałaty. Jeśli chodzi o sałatę, to powinna być ona lekkostrawna i powinny przeważać w niej warzywa i owoce. Mile widziane są różnego rodzaju sałatki owocowe i warzywne. Można zamiast sałatki zjeść sobie również jajko na twardo.

Można również nieco zaszaleć i zjeść na kolację smażonego dorsza, jeśli obiad był bardziej lekkostrawny. W każdym razie każdego dnia powinno się dostarczyć do organizmu wszystkich wartości odżywczych.

Dieta szwedzka

szwedzkaJest to dieta, która powinna trwać 13 dni. Jest to dość ścisła dieta, dlatego też nadaje się jedynie dla osób naprawdę zdeterminowanych. Podczas trwania takiej diety można naprawdę bardzo dużo schudnąć. Możliwość schudnięcia w tak krótkim czasie od 7 do 20 kilogramów na pewno jest niezwykle kusząca. Należy podczas jej trwania dostarczać do organizmu odpowiednią ilość płynów. Codziennie należy pić dwa litry wody niegazowanej. Oczywiście w trakcie trwania diety nie można spożywać alkoholu.

Jeśli chodzi o program takiej diety, to bardzo ważne jest śniadanie. Należy je rozpocząć czarną kawą. Możliwe jest posłodzenie jej niewielką ilością cukru. 1 i 8 dzień właśnie tak się rozpoczyna. Należy również zjeść dwa jajka, koniecznie na twardo. Można do tego dołączyć pomidora oraz szpinak. W tych dniach nie przewiduje się obiadu. Natomiast kolacja jest bardzo dobra. Można zjeść w tych dniach befsztyk wołowy oraz do tego sałatę z dodatkiem oliwy z oliwek. Kolejne dni wyglądają podobnie, jednak wzbogacane są o obiad. Zazwyczaj jest to niezwykle lekki obiad, na który spożywa się owoce i warzywa. Każdy dzień obowiązkowo powinien rozpocząć się kubkiem gorącej, czarnej kawy. Pozwoli to w odpowiedni sposób spalić zbędne kalorie i odpowiednio nastroić żołądek.

Dieta księżycowa

dieta_ksiezycowaJest to dieta sprawdzona, która pozwala na odpowiednie przystosowanie organizmu do naturalnego żywienia. Każdy będzie się na niej odpowiednio dobrze czuł. Dieta ta pomoże osobom, które maja problemy z utratą zbędnych kilogramów. Na takiej diecie można będzie schudnąć tyle ile tylko się chce. Dlatego też jak widać, jest bardzo skuteczna. Należy ją stosować przez miesiąc. Najpierw należy ograniczyć spożywanie posiłków do 1000 kalorii, a następnie w kolejnych dwóch tygodniach do 2000 kalorii. Aby dieta mogła być skuteczna, należy rozpocząć jej stosowanie cztery dni przed pierwszą fazą księżyca. Jest to dieta przyjemna, ponieważ dzień rozpoczyna się od spożywania owoców. Każdy lubi owoce, wiec na pewno nie będzie z tym żadnych problemów. Osoba decydująca się na taką dietę dostaje specjalna rozpiskę tego, jaki owoc powinna zjeść danego dnia. Proces odchudzania zaczyna się w dniu pełni księżyca. Należy taką dietę utrzymywać przez dwa tygodnie, aby była odpowiednio skuteczna. Wtedy należy spożywać po trzy, regularne posiłki dziennie. Należy unikać wszelkich słodyczy i tłustych potraw. Ostatnia, trzecia faza diety jest to już pełna regeneracja organizmu i powrót do pełnej kondycji i oczyszczenia.

Dieta w chorobie nowotworowej

Nowotwory-600x400Podczas jakiejkolwiek choroby, a już w ogóle podczas nowotworu apetyt do jedzenia znacznie spada. Dlatego też należy ustalić taka dietę, która będzie bogata we wszystkie potrzebne składniki odżywcze. Przede wszystkim taka dieta powinna być wysokoenergetyczna i wysokobiałkowa. Najlepiej jest spożywać duże ilości chudego mięsa z indyka oraz drobiu. Jogurty, mleko i twarożki również są jak najbardziej wskazane. Musi to być również dieta lekkostrawna. Dzięki temu chory nie będzie miał żadnych dodatkowych problemów gastrycznych.

Zaleca się wiec przygotowywanie potraw na parze lub duszonych. Na pewno chorej osobie nie powinno się podawać roślin strączkowych oraz kapusty. Oczywiście ważne jest również, aby dostarczać do diety warzywa i owoce, które będą dostarczały do organizmu odpowiednie wartości odżywcze. Na pewno więc taka dieta dla osób chorych na nowotwór będzie bezcenna. Zostaną choremu dostarczone odpowiednie wartości odżywcze, przez co nie będzie on tracił tak drastycznie na wadze i będzie miał siłę do tego, aby zmierzyć się z chorobą.

Na pewno stanowić to będzie odpowiednio dobrą sytuację. Warto więc taką dietę polecać osobą chorym na nowotwór. Będą mieli przynajmniej jakąkolwiek przyjemność z jedzenia.

Dieta dr Kwaśniewskiego

kwaśniewskiegoJest to dieta skierowana głównie do osób z chorobami cukrzycy. Możliwe jest bardzo skuteczne obniżenie cukry we krwi, jeśli jest się na takiej diecie. Dieta ta jest kaloryczna, ponieważ zawiera 2000 kalorii do spożycia na dzień. Jednak wszystko podawane jest w całkowicie umiarkowanych dawkach, jakich tylko potrzebuje człowiek, aby prawidłowo funkcjonować.

Należy zjadać maksymalnie trzy a minimalnie dwa posiłki dziennie, jeśli się jest na takiej diecie. Jednak nie ma tutaj ustalonej regularności spożywania posiłków. Je się wtedy, gdy odczuwa się głód. Jeśli chodzi o produkty, jakie należy spożywać podczas trwania tej diety to są nimi mięsa wieprzowe, drobiowe a także ryby. Można również jeść duże ilości serów i śmietany. Oczywiście oprócz produktów pochodzenia zwierzęcego, dieta powinna być wzbogacona o produkty roślinne. Warto jeść podczas trwania tej diety słoneczkach oraz orzechy.

Nie należy jednak jeść żadnych roślin strączkowych. Także słodkie owoce są w pełni nie wskazane. Możliwe jest natomiast zjadanie porzeczek, malin czy też poziomek, które same w sobie nie są takie słodkie. Wszelkie węglowodanowe produkty jak budynie i słodycze są w pełni zabronione podczas trwania tej diety.