Typy otyłości

pobrane (41)Zarówno duża nadwaga, jak i otyłość występują w dwóch typach. Pierwszy typ reprezentuje tak zwana otyłość udowo- pośladkowa, która charakteryzuje się gromadzeniem się tkanki tłuszczowej przede wszystkim w rejonie ud i bioder, powodując powstawanie charakterystycznego typu sylwetki, tak zwanej gruszki. Ten typ otyłości najczęściej jest spotykany wśród kobiet i chociaż jest prawdziwą udręką, nie jest tak bardzo niebezpieczna, jak typ drugi.

Otyłość brzuszna ? jak sama nazwa wskazuje ? charakteryzuje się gromadzeniem tkanki tłuszczowej na brzuchu, i jest znacznie częściej spotykana u męzcyzn. Ten typ otyłości powoduje powstawanie sylwetki w typie jabłka. Dla zdrowia jest on o tyle niebezpieczny, że w jego następstwie tworzą się otłuszczenia na narządach wewnętrznych, zlokalizowanych w obrębie brzucha, czyli przede wszystkim powoduje upośledzenie pracy wątroby, żołądka i nerek. Z tego też względu ten typ otyłości powinien być bardzo alarmujący dla osób, których dotyka problem. Walka z tym typem otyłości powinna być bezwzględnie prowadzona pod okiem lekarza ? specjalisty, który określi szczegółowe cele i wskaźniki, jakie powinny przynosić poszczególne etapy odchudzania pacjenta. Bardzo duże znaczenie ma tutaj również prowadzona w odpowiednim natężeniu aktywność fizyczna, która powinna być dopasowana do wagi, kondycji, stanu zdrowia, płci i wieku danej osoby.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>